Muzyczny Pamiętnik

Loud Jazz Band Live at Cosmopolite Impressions

Miłośnicy norwesko - polskiej grupy Loud Jazz Band z pewnością doskonale pamiętają tegoroczną trasę koncertową - polską bądź norweską - promującą najnowszy album "The Giant Against the Girl".

W ramach wakacyjnego rozluźnienia, lider, kompozytor i gitarzysta składu, Mirosław "Carlos" Kaczmarczyk, zdecydował się zaprosić publiczność do zajrzenia za kulisy tego pachnącego doskonałością w każdym calu zespołu, występującego na międzynarodowych scenach muzycznych już od dwudziestu siedmiu lat!


Od 23.06.2017 na facebookowym profilu Loud Jazz Band, co piątek pojawiał się będzie fragment z norweskiego koncertu w Cosmopolite, który odbył się 21.04.2017.


Za zgodą zespołu, kolejne impresje publikowane będą również na Babskim Uchu.


W pierwszy wakacyjny piątek, 23.06.2017 zespół opublikował pierwszą część cyklu: Live at Cosmopolite Impressions: Part One - "The New People"!

 

Inauguracji cyklu towarzyszyło ujawnienie przez lidera jednej z początkowych wersji zapisu nutowego utworu:

 

 

Kolejna odsłona cyklu pojawiła się 30.06.2017. Tym razem grupa podzieliła się filmem zatytułowanym Live at Cosmopolite Impressions: Part Two - "Song For A":

 

Utwór rozpoczyna się niesamowicie piękną i intrygującą ilustracją Kuby Karłowskiego:

 

W pierwszy piątek lipca, 07.07, zespół podzielił się kolejną dawką wakacyjnych impresji - Live at Cosmopolite Impressions: Part Three - "The birds of China":

 

 

Z nastaniem kolejnego weekendu, 14.07, kiedy pogoda zaczęła sobie w końcu uświadamiać, jaką porę roku powinna reprezentować, na facebookowym profilu grupy Loud Jazz Band pojawiła się cudowna kompozycja - "Mindfulness", w ramach Live at Cosmopolite Impressions: Part Four:
Ostatni z filmów, czyli Live at Cosmopolite Impressions: Part Five - "Lengsel" - ukazał się 21.07.2017:

 

 

Nie jest to jednak koniec wakacyjnych piątków, niejedno bowiem jeszcze do zaoferowania ma zespół, który trwa nieprzerwanie od roku 1989.... ! Zalecam więc czujność i zaglądania na facebookowy profil Loud Jazz Band, a także na stronę internetową zespołu:

http://www.loudjazzband.com/film1.html

 

Marta Ratajczak

AUTOR/ KONTAKT

POLECAM!!!


STRONA FFB: