Muzyczny Pamiętnik
Blog > Komentarze do wpisu

Stanisław Soyka z zespołem w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu. Zapowiedź koncertu promującego nową płytę!

Pod koniec listopada Stanisław Soyka rusza w trasę koncertową promującą jego najnowszą, pierwszą od prawie piętnastu lat całkowicie autorską płytę, nagraną ze swoim najlepszym składem!

Od lat wiadomo, jak piękne ideały przyświecają Stanisławowi Soyce (kompozytor, wokal, piano). Nie wszyscy może jednak wiedzą o ogromnie pozytywnej sile tkwiącej w członkach zespołu... Poza Marcinem Lamchem (kontrabas), przed laty stałym członkiem zespołu nieodżałowanego Jarka Śmietany; obecnie liderem własnego składu Coherence Quartet, na scenie pojawią się, wraz z Kubą Sojką (perkusja) - muzykiem Greger Garage, artyści, którzy w latach 90-tych zainicjowali cykl koncertów charytatywnych "Muzycy Na Dachu Świata", mający zwrócić uwagę opinii publicznej (oraz zebrać fundusze) na okupowany Tybet. Jednym z zespołów współtworzących mobilny festiwal był genialny Hot Asterix (obecnie: Greger Garage) "pod dowództwem" fenomenalnego gitarzysty  - Przemka Gregera. W zespole Stanisława Soyki pojawi się aż troje instrumentalistów z ówczesnego składu Hot Asterix: jego lider i kompozytor wszystkich utworów, - Przemek Greger (gitary), Antoni "Ziut" Gralak (trąbka) oraz Zbigniew "Uhuru" Brysiak (perkusjonalia).


Czyli, jednym słowem - dream team, z którym Stanisław Soyka koncertuje i nagrywa od lat... naprawdę wielu!

O swoim najnowszym albumie pan Stanisław mówi następująco:

Chciałem pokazać piękno świata - świata przedstawionego tak po prostu, przez dzisiejszego mnie. Zależało mi na tym, by ta muzyka mogła przytulać, dawać przestrzeń i oddech. A także - by te piosenki były dostępne dla każdego kto lubi śpiewać. A w tych tekstach, mam wrażenie, że jest normalnie; tam jestem dzisiejszy ja i - gdy będziecie Państwo jej słuchać - będzie mi miło móc tam Państwa spotkać"

... Możemy więc spodziewać się Pana Staszka dokładnie takiego, jakiego znamy, cenimy, kochamy i szanujemy!

Koncert odbędzie się w pięknej Sali Wielkiej Centrum Kultury Zamek w Poznaniu. Organizatorem koncertu, dzięki któremu Poznań będzie miał swoją własną premierę najnowszej płyty Soyki, jest Agencja Straight Ahead Production.

Bilety można nabyć w kasach CK Zamek, Poznańskim Centrum Informacji Miejskiej (CIM) i na portalu Ticketos.pl /KUP BILET - LINK/

Im szybciej, tym lepiej - zarówno z uwagi na spore zainteresowanie poznaniaków oraz mieszkańców okolicznych miejscowości koncertem, jak i z bardziej przyziemnych powodów: bilety sprzedawane są w trzech pulach, a ich cena wzrasta z każdym kolejnym miesiącem oczekiwania. Jeszcze do końca września można zakupić je w cenie 95,00 zł, październik przynosi już cenę 110,00 zł, natomiast w listopadzie, o ile jeszcze wystarczy biletów, będą one sprzedawane po 120,00 zł.

W Sali Wielkiej CK Zamek obowiązują miejsca siedzące, nienumerowane. 

Wejście na koncert: od godziny 19:30

Polecam z całego serca i - do zobaczenia!

...............................................................................................................................

Zainteresowanych odsyłam do mojej relacji z kwietniowego koncertu Stanisława Soyki, na którym padłam ofiarą oczarowania gitarą Przemka Gregera:

A także do mojego opisu albumu zespołu Atlas Motyli, w której również słyszymy ogrom piękna Przemkowej gitary:

Co do całego składu, jaki usłyszymy w Poznaniu już za 2 miesiące, miałam ogromną przyjemność dać się zauroczyć niezwykłemu czarowi muzyki, gdy gościliśmy ich na Dziedzińcu Zamku w roku 2011. I zapewniam, choć do Soyki nikogo przecież przekonywać nie trzeba - że na koncert przyjść warto!

Widzimy się w Zamku, 29.11.2018, godz. 20:00!!!

Marta Ratajczak

sobota, 22 września 2018, ratajczakmartam

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:

AUTOR/ KONTAKT

NORTH PARK - ZAPOWIEDŹ


POLECAM!!!


STRONA FFB: