Muzyczny Pamiętnik
Blog > Komentarze do wpisu

Enter Enea Music Festival 2017. Zapowiedź VII edycji.

Za oknami wreszcie pojawiła się tak długo w tym roku wyczekiwana wiosna. W kalendarzach natomiast - już mniej niż miesiąc pozostało do jeszcze bardziej wyczekiwanej, siódmej edycji Enter Enea Music Festival - edycji... Czarno-białej!


O tym, dlaczego i skąd taka zmiana, jak i o wielu innych nowościach, ale też niezmiennych, charakterystycznych cechach dla tego jedynego w swoim rodzaju wydarzenia, w interesujący sposób napisano na internetowej stronie Organizatora:

"Siódma edycja Enter Enea Festival, odbędzie się w Poznaniu w dniach 12-14.06, dominantą tegorocznego programu Leszka Możdżera będzie fortepian. 

Przed nami kolejna edycja Enter Enea Festival, muzycznego spotkania w plenerze, w repertuarze dobranym przez Leszka Możdżera, dyrektora artystycznego Festiwalu. Wyjątkowe koncerty odbędą się wieczorami 13-go i 14-go czerwca w Poznaniu, jak zawsze nad Jeziorem Strzeszyńskim. Na poniedziałek 12-go czerwca zaplanowaliśmy wydarzenia specjalne. 

Żyjąc w świecie niepewności i szarości, postanowiliśmy powrócić do ideału, w którym wszystko jest czarno-białe. Proste i wyrafinowane. Deklaratywne i ciągnące za sobą konsekwencje. Jak uderzenie palcem o klawiaturę powoduje uruchomienia młoteczka, a ten struny w korpusie pianina, by w końcu uraczyć nad dźwiękiem. Zdecydowaną dominantą tegorocznej edycji będzie fortepian, który zabrzmi w przeróżnych, klasycznych i awangardowych odsłonach. Nie zdradzając szczegółów, możemy powiedzieć, że do realizacji programu Leszka Możdżera, w którym nie ma miejsca na jakościowe kompromisy, na naszą scenę nad Jeziorem sprowadzamy w tym roku 7 fortepianów. 

Czarno-białą dominantę przenieśliśmy też na identyfikację graficzną festiwalu. Tegoroczny motyw wizerunkowy to ilustracja autorstwa Magdy Wolnej, poznańskiej artystki, zaproszonej do współpracy przez Bękarty, poznańskie studio odpowiedzialne za oprawę Festiwalu od jego pierwszej edycji. 

Enter odbywa się późną wiosną, w pięknym plenerze Jeziora Strzeszyńskiego w Poznaniu. Festiwal łączy w sobie bezpretensjonalność, niezależność i swobodę, związaną z atmosferą imprezy plenerowej, z ekskluzywnością wynikającą z kameralnej atmosfery, bliskiego kontaktu z artystami, a przede wszystkim z listy zaproszonych przez Leszka Możdżera artystów, którzy gwarantują publiczności najwyższy poziom muzycznych wrażeń."

 

Program VII edycji Enter Enea Music Festival w tym roku, jak wspomniano, obfituje również w wydarzenie specjalne, zaplanowane na poniedziałek, 12.06.2017. Całkowity program przedstawia się następująco:


Poniedziałek 12.06.2017/ godz. 20:00

 Wernisaż w ABC Gallery

SHIMB feat. Leszek Możdżer i JAA!


Wtorek 13.06

Kwadrofonik i Goście   


Music for 18 Musicians – Steve ReichBarbara Drążkowska / Manjunath BC 

Leszek Możdżer / Gloria Campaner

Środa 14.06

Leszek Możdżer / Iiro Rantala / Michael WollnyThomas Enhco / Vassilena Serafimova


Leszek Możdżer / Marcin Wasilewski / Paweł Kaczmarczyk / Piotr Orzechowski

 

Na portalu Eventim.pl już rozpoczęła się sprzedaż biletów oraz karnetów, które przed końcem maja można nabyć w niższej cenie.

Enter Enea Music Festival cieszy się wsparciem Miasta Poznań i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego, a od trzech edycji sponsorem tytularnym Festiwalu jest firma Enea.

Pozostaje nam w niecierpliwości odliczać dni do czerwca!

Marta Ratajczak

Źródło: materiały prasowe udostępnione na stronie internetowej Organizatora

niedziela, 14 maja 2017, ratajczakmartam

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:

AUTOR/ KONTAKT

POLECAM!!!


STRONA FFB: