Muzyczny Pamiętnik
Blog > Komentarze do wpisu

Loud Jazz Band: Zapowiedź norweskiej trasy promocyjnej The Giant Against the Girl

17 lutego 2017 roku miała miejsce długo wyczekiwana premiera najnowszego albumu studyjnego Loud Jazz Band - "The Giant Against the Girl". Tego miesiąca zespół odbywał polską trasę promocyjną, w ramach której pojawił się w Starym Maneżu w Gdańsku, w Pałacu w Lubostroniu oraz w Studio Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie (koncert premierowy). I, choć emocje polskich entuzjastów norwesko - polskiego zespołu ostygnąć jeszcze nie zdołały (w zasadzie - nie tylko polskich... koncert w Lubostroniu, którego miałam ogromną przyjemność i niebywałe szczęście wysłuchać na żywo, przyciągnął również gości z ... Norwegii!), w przyszłym tygodniu zespół wyrusza w trasę skandynawską!


Trasę rozpocznie koncert w klubie Cosmopolite w Oslo dnia 21.04.2017. Nim jednak do niego przejdziemy, powróćmy na moment do fantastycznych koncertów, jakie odbyły się przed dwoma miesiącami w Polsce, przewracając z tęsknotą kartki pamiątkowego albumu, którego cząstką podzielę się na łamach Babskiego Ucha: 

Stary Maneż, Gdańsk /fot. Kuba Karłowski/

Stary Maneż, Gdańsk /fot. Kuba Karłowski/

Stary Maneż, Gdańsk /fot. Kuba Karłowski/

Stary Maneż, Gdańsk /fot. Kuba Karłowski/

Stary Maneż, Gdańsk /fot. Kuba Karłowski/

Pałac w Lubostroniu /fot. Anna Płonka/

Studio Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego, koncert premierowy /fot/ Jarosław Wierzbicki/

 

O koncercie premierowym w warszawskim Studio Polskiego Radia pisał magazyn Top Guitar /link/, przytaczając przy okazji zamieszczony przez zespół film z wydarzenia (zdecydowanie warty obejrzenia w całości!):

Natomiast na stronie internetowej mojanorwegia.pl pojawiła się zapowiedź koncertu w Oslo /link/.

Podczas skandynawskiej trasy Loud Jazz Band, zespół wystąpi w następującym składzie: 

Mirosław "Carlos" Kaczmarczyk -- gitara

Even Kruse Skatrud -- puzon

Wojtek Staroniewicz -- saksofony

Pawel Kaczmarczyk -- instrumenty klawiszowe

Olga Konkova -- syntezator

Kristian Edvardsen -- gitara basowa

Ivan Makedonov -- perkusja

Sidiki Camara -- instrumenty perkusyjne

Wartym uwagi jest pojawiające się po raz pierwszy w składzie zespołu nazwisko Olgi Konkovej - wybitnej artystki urodzonej i wykształconej w Moskwie (która ukończyła również Berklee School of Music w Bostonie), żony znanego basisty, Pera Mathisena, niejednokrotnie występującego z grupą Loud Jazz Band.

Zespół wystąpi w klubie Cosmopolite /Oslo/ dnia 21 kwietnia. Dzień później natomiast Loud Jazz Band koncertować będzie dla publiczności z  Hønefoss.

Na facebookowej stronie Loud Jazz Band pojawił się trailer, w którym lider, kompozytor i gitarzysta składu - Mirosław "Carlos" Kaczmarczyk - opowiada o nadchodzących wydarzeniach /link/.

Tak koncert, album, jak i całą działalność zespołu polecam naprawdę szczególnej uwadze, z pełnym przekonaniem. Koncert, jakiego świadkiem byłam w Lubostroniu, do końca życia zostawił swój ślad, tak silny, że po miesiącach nawet wciąż jeszcze nie sposób dotknąć stopami ziemi...

koncert w Pałacu w Lubostroniu, 25.02.2017 /fot. Anna Płonka/

P.S. Na zakończenie - i na zachętę, zapraszam do wysłuchania utworu "Imeka /Part Two/" z albumu "The Giant Against the Girl". Utwór od tygodni znajduje się na liście przebojów Polskiego Radia Pik:

Na kompozycję można zagłosować każdego tygodnia, przesyłając do czwartku na adres mailowy jazz@radiopik.pl swoją propozycję trzech lub pięciu ulubionych utworów z listy. Dodam, że biorąc udział w głosowaniu, można wygrać płyty CD ufundowane przez Agencję Muzyczną Polskiego Radia.

Marta Ratajczak

czwartek, 13 kwietnia 2017, ratajczakmartam

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:

AUTOR/ KONTAKT

POLECAM!!!


STRONA FFB: