Muzyczny Pamiętnik
Blog > Komentarze do wpisu

Loud Jazz Band - Krokus Jazz Festiwal 22.10.2016 - Prapremiera nowego albumu!

Jak wiadomo od kilku miesięcy, Loud Jazz Band, skandynawski zespół marzeń o korzeniach sięgających słowiańskiej ziemi, przygotowuje się do wydania nowego albumu, który będzie nosił tytuł "Giant Against The Girl". Minionego lata, za którym tęsknie spoglądają promyki słonecznej (wreszcie!) jesieni, grupa Mirosława "Carlosa" Kaczmarczyka weszła do studia, by zarejestrować to wszystko, co w głowach i duszach muzyków najpiękniejszego zrodziło się pod wpływem pióra niezwykłego kompozytora. Zanim materiał jednak ujrzy światło dzienne (co zapowiadane jest na zakończenie zimy 2017), szczęśliwcy zgromadzeni w Jeleniej Górze podczas drugiego dnia Krokus Jazz Festiwal 2016, mieli okazję usłyszeć prapremierowe wykonanie całego albumu!

Tego długo oczekiwanego wieczoru, wraz z największymi odsłonami piękna najbardziej kruchego i zmysłowego w swojej delikatnej osłonie, zaledwie skrywającej ogrom emocji, talentu i pasji norwesko - polskiej grupy, na scenie pojawili się:

Mirosław "Carlos" Kaczmarczyk - kompozytor, lider, gitarzysta; Øyvind Brække - puzon, Wojtek Staroniewicz – saksofon, Jonas Cambien – piano, Frode Berg - gitara basowa, Ivan Makedonov – perkusja, Knut Løchsen – syntezator, Maciej Ostromecki - instrumenty perkusyjne:

Niestety, nie było mi dane znaleźć się pośród zgromadzonych szczęśliwców. Z Loud Jazz Band jednak, (... jak to często bywa z pięknem absolutnym będącym wypadkową najlepszej i najpełniejszej energii w świat wysyłanej), jest na szczęście tak, że można być blisko i poczuć niemalże wszystko, pozostając fizycznie w nieubłaganej odległości. Za zgodą obecnego tam znakomitego fotografa, Pana Tomasza Raczyńskiego, na pamiątkę wielu szczęśliwych chwil spod znaku LJB, zamieszczam więc kilka zdjęć jego autorstwa z wspomnianego koncertu:


Mirosław "Carlos" Kaczmarczyk, sprawca całego tego fantastycznego "zamieszania"

Na pierwszym planie: Wojciech Staroniewicz - saksofonista składu od 1989 roku! Za nim - Øyvind Brække (puzon) i wyśmienity basista, Frode Berg. Poniżej - Staroniewicz/ Kaczmarczyk/ Berg:


I zbliżenia: u góry - Øyvind Brække (puzon), na dole - Frode Berg (gitara basowa)

Frode Berga, który na Festiwalu wystąpił gościnnie w składzie LJB, miałam okazję poznać osobiście 25.09.2016, podczas jego występu w Poznaniu w składzie Adam Bałdych & Helge Lien Trio (relacja z koncertu: TUTAJ). Dodać należy, iż ceniony norweski pianista, Helge Lien, przez okres kilku lat również należał do grupy Loud Jazz Band. Obaj Panowie, w rozmowie na temat LJB wyrazili uznanie dla składu Carlosa, opowiadając o wspaniale spędzonym z zespołem czasie (Helge Lien) oraz o radości z nadchodzącej okazji do wspólnego grania (Frode Berg). 

Więcej zdjęć z koncertu Loud Jazz Band oraz z całego wydarzenia Krokus Jazz Festiwal 2016 obejrzeć można na internetowej stronie Pana Tomasza Raczyńskiego, do czego zachęcam i co sama czynię... (LINK).

W czasie oczekiwania na najnowszy album mojej ukochanej grupy, zachęcam także do zapoznania się z minionymi (lecz nie tracącymi na ważności!) dokonaniami, jakie zarejestrowane zostały na dziesięciu, jak dotąd, doskonale wydanych albumach:

    

    

Bieżące informacje, historię składu oraz bogatą galerię zdjęć koncertowych grupy Loud Jazz Band odnaleźć można na stronie internetowej: 

http://loudjazzband.com/news.html 

Już dziś natomiast polecić mogę koncert Loud Jazz Band, podczas którego odbędzie się oficjalna premiera najnowszego albumu: wydarzenie odbędzie się w Studio Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego w Warszawie, dnia 27.02.2017 roku! Warto zapisać, zapamiętać i ... zrobić wszystko, by móc tam się znaleźć!

Marta Ratajczak

czwartek, 27 października 2016, ratajczakmartam

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:

AUTOR/ KONTAKT

POLECAM!!!


STRONA FFB: