Muzyczny Pamiętnik
Blog > Komentarze do wpisu

Adam Bałdych & Helge Lien Trio "Bridges" - Poznań, CK Zamek, 25.09.2016 - zapowiedź koncertu.

Wspaniale jest marzyć. Jeszcze wspanialej i piękniej, kiedy marzenie takie się urzeczywistnia... 

Jednym z muzycznych moich marzeń,  od momentu, gdy po raz pierwszy dane mi było usłyszeć genialny album Adama Bałdycha & Helge Lien Trio "Bridges" było, by móc go usłyszeć na żywo... Album ten bowiem, prócz niezliczonych pokładów piękna, stanowi zapis czegoś... niewypowiedzianego i niewytłumaczalnego w prostym, ludzkim języku ruchomych wyrazów. Cóż, czyż nie po to właśnie powstała muzyka, by - ta PRAWDZIWA, będąca owocem natchnienia oraz spotkania z pewną Siłą Wyższą - zabrać nas mogła tam, gdzie w żaden inny sposób, bez zmysłów i bez wyobraźni, dotrzeć nie zdołamy...? "Bridges" daje nam jednak jeszcze coś więcej - niezwykły zapis porozumienia dusz na najwyższym z możliwych poziomów... Radość wspólnego tworzenia, taniec splecionych myśli, marzeń, światów czterech niezwykłych muzyków... I to sprawia właśnie, że poruszający się w świecie codzienności odbiorca pragnie zobaczyć, usłyszeć na żywo, że - choć tak trudno niekiedy uwierzyć - wszystko to, może zdarzyć się naprawdę. 

Okazja do usłyszenia na żywo w Poznaniu fantastycznego składu z cudownym materiałem nadarzy się już w niedzielę, 25-tego września 2016 roku:

Co usłyszymy i kto się na scenie pojawi? Odpowiedź jest jedna: prawdziwe znakomitości! Kompozycje, jakie ze sceny popłyną, w zdecydowanej większości wyszły spod pióra Adama Bałdycha, a znaleźć je można na albumie "Bridges", który opisywałam na Babskim Uchu w sierpniu 2015 roku (link do opisu albumu - po kliknięciu w miniaturę okładki poniżej):

 

Tyle o znakomitościach w odniesieniu do kompozycji (choć może, by jeszcze troszkę bardziej podsycić nastrój oczekiwania, zaproponuję zasłuchanie w jednym z utworów zdobiących wspomniany album, jaki z pewnością popłynie w dniu koncertu ze sceny...) -  Oto fantastyczny "Dreamer":

 

Jeśli zaś chodzi o znakomitości w sensie osobowości muzycznych, Sala Wielka Centrum Kultury Zamek dnia 25.09.2016 gościć będzie: znakomitego polskiego skrzypka światowej sławy: Adama Bałdycha, który swój program przedstawi z norweskim triem Helge Liena. A Helge Lien Trio, to: wybitny, niesłychanie twórczy pianista - Helge Lien, fantastyczny kontrabasista - Frode Berg oraz równie doskonały perkusista - Per Oddvar Johansen!

Ach, żeby już była niedziela...!!!

Zapraszam więc serdecznie, gorąco polecając wydarzenie. Koncert odbędzie się w ramach cyklu Jazz Zamek. Organizatorem jest Centrum Kultury Zamek.

25.09.2016, godz. 19:00

Centrum Kultury Zamek, Poznań, Św. Marcin 80/82

Adam Bałdych & Helge Lien Trio: "Bridges"

Bilety można zakupić TUTAJ (Strona wydarzenia: LINK)

 

Marta Ratajczak

poniedziałek, 19 września 2016, ratajczakmartam

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:

AUTOR/ KONTAKT

POLECAM!!!


STRONA FFB: