Muzyczny Pamiętnik
Blog > Komentarze do wpisu

Loud Jazz Band w Polsce!!! Płock, 31.08.2014

W ramach odbywającego się corocznie w sierpniowych dniach w Płocku Festiwalu Rynek Sztuki, w tym roku organizatorzy sięgnęli naprawdę najwyższej półki! Otóż w niedzielę, ostatniego dnia sierpnia 2014 roku, na płockim Rynku pojawi się polsko - norweski zespół Mirosława "Carlosa" Kaczmarczyka, w tym roku obchodzący dwudziestopięciolecie swojego istnienia: Loud Jazz Band!

Loud Jazz Band to polsko - norweska grupa, założona w 1989 roku przez gitarzystę - Mirosława "Carlosa" Kaczmarczyka. W skład zespołu wchodzą: Mirosław "Carlos" Kaczmarczyk - gitara, Erik Johannessen - puzon, Wojciech Staroniewicz - saksofon, Paweł Kaczmarczyk - fortepian, Kristian Edvardsen - elektryczna gitara basowa, Ivan Makedonov - perkusja, Maciej Ostromecki/ Piotr Iwicki - instrumenty perkusyjne oraz: Henrik Munkeby Nørstebø - puzon i Sebastian Haugen - bas.W okresie dwudziestopięcioletniej działalności zespołu, poza stałymi jego członkami przewijało się w nim również wielu innych fantastycznych Muzyków, wymienionych na opracowanym przez wyjątkowego członka grupy - Kubę Karłowskiego - drzewie genealogicznym:Osobą, która wzbogaciła szeregi formacji w ostatnim czasie, wprowadzając dodatkowy powiew świeżości jest jeden z najwybitniejszych polskich pianistów - Paweł Kaczmarczyk. Fonograficzny debiut Pawła w ramach zespołu Loud Jazz Band miał miejsce na wydanej w 2014 roku płycie DVD, powstałej z okazji jubileuszu formacji. Zgromadzony na niej materiał, będący w większości - jak sam jej tytuł wskazuje - logicznie poukładaną kompilacją, zawierającą nagrania z poprzednich albumów grupy, zaprezentowany zostanie przez skład już 31 sierpnia. Jubileuszowy koncert, jaki odbył się w Studio Radiowej Trójki, obejrzeć można poniżej:

natomiast informacje dotyczące zespołu Loud Jazz Band oraz opisy wydanych przez formację albumów, zebrane na łamach Babskiego Ucha, znajdują się TUTAJ.

Gorąco zachęcam do udziału w koncercie tego nieziemsko wybitnego i fascynującego zespołu, zresztą... kto obejrzy choćby zamieszczony powyżej film z koncertu, tego namawiać nie trzeba będzie ani przez sekundę!

Płock, Rynek Sztuki, 31.08.2014, godz. 17:00.

Wstęp wolny!

Marta Ratajczak

Plakat pochodzi ze strony internetowej zespołu Loud Jazz Band: http://www.loudjazzband.com/film1.html, natomiast zdjęcie - ze strony płockiego POKiS-u: http://www.pokis.plock.eu 

piątek, 15 sierpnia 2014, ratajczakmartam

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu: